امام جمعه اهر از آزادی ۱۰۶ زندانی جرائم غیرعمد و تأمین ۱۷۵ سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند در اهر خبر داد و گفت: این موضوع حاکی از روحیه خیرخواهانه اهری‌ها است.

نسیم اهر – آیت‌الله جواد حاجی‌زاده شامگاه شنبه در در جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان اهر اظهار داشت: طبق گزارش دستگاه قضائی، سال گذشته بیشترین کمک‌های نقدی در جشن گلریزان جهت آزادسازی زندانیان بعد از تبریز به شهرستان اهر تعلق داشت و این مهم نشان‌گر روحیه رئوف و مهربان اهری‌هاست.

امام جمعه اهر افزود: نیت خیرخواهانه مردم شهرستان اهر صرفاً مختص آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد نیست، بلکه سال گذشته ۱۷۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تحت پوشش کمیته امداد اهر اهدا شده که بخش عمده آن را مردم نوع‌دوست و خیرین اهری تأمین کرده‌اند.

وی بابیان این‌که روحیه خیرخواهانه و نوع‌دوستی اهری‌ها قابل تقدیر است، گفت: مردم و خیرین شهرستان اهر علاوه بر این‌که در جشن گلریزان جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد مشارکت بی‌نظیری دارند، بلکه از طریق انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان از به خانواده‌های زندانیان نیز کمک‌رسانی کرده و تا حد امکان در تأمین معیشت آن‌ها مشارکت می‌کنند.

حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: مشارکت در آزادسازی زندانیان، حمایت از اقشار نیازمند، تأمین جهیزیه برای نوعروسان بی‌بضاعت و … تنها گوشه‌ای از محبان و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت است. به عبارتی دیگر مردم و خیرین شهرستان اهر با اقدامات خیرخواهانه، مسلمانی و برادری به تعبیر دین اسلام را در عمل نشان می‌دهند.

آزادسازی ۱۰۶ زندانی جرائم غیرعمد و تأمین ۱۷۵ سری جهیزیه در اهر

امام جمعه اهر اضافه کرد: بسیاری از خیرین اهری در مشارکت در کمک به نیازمندان، تأکید می‌کنند تا گمنام بمانند یعنی هیچ کسی از این‌که نقش آنها در تأمین نیازهای اقشار نیازمند بازگو نشود.

وی با انتقاد از افرادی که مراسمات جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای نیازمندان و آزادی زندانیان را تخریب می‌کنند، گفت: متأسفانه برخی افراد با قلم‌های کثیف در فضای مجازی، چنین محافل و مجالس را تخریب و کمرنگ می‌کنند. در حالی که چنین افرادی به فکر زندانیان یا نیازمندان نیست بلکه افکار عمومی را تخریب می‌کنند از طرفی درصدد به دنبال ایجاد نفاق و تنش در جامعه هستند تا مانع اقدامات خیرخواهانه مردم و خیرین شوند.

حاجی‌زاده در پایان با قدردانی از رئیس دادگستری، دادستان و قضات دستگاه قضائی شهرستان اهر یادآور شد: از مقامات قضائی و اداره زندان شهرستان اهر به جهت برگزاری جشن گلریزان برای فراهم‌سازی زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قدردانی می‌کنم.