رئیس دادگستری اهر از آزادی ۱۰۶ زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی طی سال گذشته در اهر خبرداد و گفت: شهرستان اهر در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد رتبه دوم استانی را دارد.

نسیم اهر– حجت‌الاسلام محمدعلی نظری صبح چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری جشن گلریزان ویژه زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی شهرستان اهر اظهار داشت: جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد هر ساله در شهرستان اهر برگزار می‌شود و این شهرستان در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین برای آزادی زندانیان محکومین مالی در بین شهرستان‌ها بعد از تبریز، بیشترین حجم کمک‌های مالی خیرین را جمع‌آوری می‌کند.

رئیس دادگستری اهر با قدردانی از مشارکت خیرین و مدیران شرکت‌ها و معادن در جشن گلریزان افزود: خیرین، مسئولان شهرستانی، مدیران معادن و شرکت‌ها در جشن گلریزان ویژه زندانیان جرایم غیرعمد بیشترین مشارکت مالی را دارند، از این‌رو وظیفه می‌دانیم تا از حمایت‌های خیرین و مدیران از فراهم‌سازی زمینه برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی قدردانی کنم.

وی از جمع‌آوری نزدیک به یک میلیارد تومان کمک‌های نقدی خیرین در جشن گلریزان سال گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: سال گذشته ۱۰۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی با حمایت خیرین و شهروندان اهری از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشته‌اند. از این تعداد زندانیان آزاد شده ۵۲ نفر توسط ستاد دیه و ۱۶ نفر توسط انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اهر از زندان آزاد شده‌اند.

حجت‌الاسلام نظری بر لزوم حمایت از زندانیان محکومین مالی و جرایم غیرعمد به جهت آزادی از زندان و بازگشت به آغوش خانواده تأکید کرد و یادآور شد: سال گذشته خانواده‌های متوفیان اهری با اختصاص هزینه مراسمات ترحیم و احسانات، زمینه آزادی ۱۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی را در شهرستان اهر فراهم کردند، قطعاً اختصاص هزینه‌های مراسمات ترحیم اموات بزرگترین اقدام خیرخواهانه بوده و موجب شادی خانواده‌های زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی می‌شود.

رئیس دادگستری اهر با تأکید بر این‌که دستگاه قضائی شهرستان اهر برای جلوگیری از دچار شدن خانواده‌های زندانیان به آسیب‌های اجتماعی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دستگاه قضائی شهرستان اهر این است که خانواده‌های زندانیان دچار آسیب‌های اجتماعی نشوند و حتی از طریق انجمن حمایت از خانواده زندانیان شهرستان تا حد توان برای تأمین هزینه‌های زندگی و مایحتاج معیشتی خانواده‌های زندانیان کوشیده‌ایم.

وی در پایان بر ضرورت حمایت از خانواده‌های زندانیان جرایم غیرعمد تأکید و ابراز داشت: زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی بعضاً دچار بدشانسی شده و با ضرر و زیان مالی و ورشکستگی راهی زندان می‌شوند از طرفی هم خانواده‌های این زندانیان محکومین مالی بدون سرپرست مانده و اکثراً دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند، همه باید علاوه بر زندانیان جرایم غیرعمد؛ بایستی به فکر معیشت و درآمد خانواده‌های زندانیان نیز باشیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر