رئیس دادگستری اهر از آزادی ۱۶ زندانی جرائم غیرعمد با هزینه مراسمات ترحیم متوفیان اهری در سال گذشته خبر داد.

نسیم اهر – حجت‌الاسلام محمدعلی نظری شامگاه شنبه در جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان اهر اظهار داشت: خیرین اهری، شرکت‌ها و معادن شهرستان اهر در جشن گلریزان جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد نقش کلیدی را ایفا می‌کنند و بنده از نیت خیرخواهانه تمامی خیرین که زمینه آزادی زندانیان را فراهم کردند قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به این‌که شهرستان اهر علی‌رغم محرومیت‌ها در بحث جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین برای آزادسازی زندانیان در استان رتبه دوم را دارد، افزود: سال گذشته مردم، خیرین، شرکت‌ها و صنایع در جشن گلریزان ۹۸۰ میلیون تومان کمک مالی برای آزادی زندانیان کرده بودند و این مهم رتبه دوم استانی را به شهرستان اهر اختصاص داد و در این راستا با مساعدت خیرین ۱۰۶ زندانی جرایم غیرعمد و محکومین مالی از زندان آزاد شده‌اند.

رئیس دادگستری اهر ادامه داد: مشارکت در جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی در شهرستان اهر به فرهنگ عمومی تبدیل شده و هر یک از شهروندان اهری با شور و علاقه در فراهم‌سازی زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مشارکت می‌کنند.

نظری در ادامه با اشاره به رویکرد دستگاه قضائی در مبارزه با فساد و برخورد با مخلان نظم عمومی گفت: دادستان عمومی و انقلاب اهر و به تبع دستگاه قضائی بدون مماشات با افرادی که در نظم و امنیت عمومی شهرستان اخلال ایجاد کنند برخورد قاطع می‌کند. با کمال تأسف برخی‌ها با اقدامات اخلال‌گرانه قصد دارند دیدگاه‌ها را نسبت به کهن‌شهر و شهر فرهنگی اهر منفی کنند.

وی به نزاع دسته‌جمعی اخیر در میدان دادگستری اشاره کرد و یادآور شد: شهروندان اهری اطمینان داشته باشند دستگاه قضائی با مخلان نظم و امنیت عمومی که باعث هتک حیثیت و خدشه‌دار شدن وجهه شهر شده بودند طبق قانون و با اشد مجازات، برخورد قاطع می‌کند.

آزادی ۱۶ زندانی جرائم غیرعمد با هزینه مراسم ترحیم متوفیان

رئیس دادگستری اهر از اختصاص هزینه مراسمات ترحیم توسط خانواده‌های متوفیان اهری به آزادی ۱۶ زندانی جرایم غیرعمد در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: خانواده‌های متوفیان اهری سال گذشته با اختصاص هزینه مراسمات ترحیم؛ زمینه آزادی ۱۶ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی را در شهرستان اهر فراهم کرده بودند.

نظری با تأکید بر این‌که جشن گلریزان صرفاً برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی برگزار می‌شود، تصریح کرد: جشن گلریزان شامل حال زندانیان جرایم عمد که شاکی خصوصی دارد نمی‌شود.

وی با قدردانی از قاطعیت دادستان اهر در برخورد با مجرمان و اخلالگران نظم و امنیت عمومی بیان کرد: دادستان عمومی و انقلاب اهر در برخورد با جرایم و مواردی که امنیت مردم را تهدید می‌کند قاطعیت دارد و به نیروهای انتظامی و امنیتی دستورات قضائی لازم جهت برخورد با مخلان نظم و امنیت عمومی را صادر کرده است.

رئیس دادگستری اهر با ذکر این‌که دستگاه قضائی شهرستان اهر در مانع‌زدایی از طرح‌های عمرانی و اشتغال‌زایی نقش کلیدی دارد، گفت: گاهاً در طرح‌های عمرانی و اشتغال‌زایی موانعی ایجاد می‌شود که اگر دستگاه قضائی ورود نکند حق و حقوق شهرستان و به تبع مردم تضییع خواهد شد در این راستا دستگاه قضائی با جدیت از طرح‌های عمرانی به منظور توسعه و آبادانی شهرستان اهر حمایت می‌کند.

  • منبع خبر : مهر