مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از کنترل مکانیکی آفات جنگل‌های ارسباران در فصل سرما برای پیشگیری از طغیان جمعیت آفات در سال آینده خبر داد.

نسیم اهر – سیروس داودی، سه شنبه، ۲۷ دیماه، در حاشیه بازدید از طرح مقابله مکانیکی با آفات جنگل‌های ارسباران در منطقه جنگلی گویجه بئل شهرستان اهر، افزود: برای پیشگیری از طغیان جمعیت آفات پروانه دم قهوه‌ای و ابریشم باف ناجور در بهار و تابستان سال آینده، طرح مقابله مکانیکی با این آفات در زمستان امسال اجرا می‌شود.

وی با بیان این‌که در اجرای این طرح از ظرفیت مردم بومی استفاده می‌کنیم، افزود: این طرح اکنون در حال اجرا است و تا اواخر فروردین سال آینده اجرای آن ادامه پیدا می‌کند.

وی با تأکید بر این‌که پایش جنگل‌های ارسباران برای پیشگیری از طغیان آفات اجرا می‌شود، ادامه داد: طی سال گذشته در ۵۳ هزار ۲۶۸ هکتار از جنگل‌های ارسباران عملیات پایش را انجام دادیم و در نقاط آلوده و شناسایی شده با اجرای عملیات کنترلی با آفات مبارزه کردیم و اجرای این طرح در برخی مناطق همچنان ادامه دارد.

وی اظهار کرد: در ۱۵۰۰ هکتار از مناطق جنگلی شهرستان اهر نقاط آلوده شناسایی شده و طرح مقابله مکانیکی با آفات در این منطقه در حال اجرا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی آذربایجان شرقی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، دخالت‌های انسانی در اکوسیستم طبیعی جنگل‌ها را عامل بروز آفات و از کنترل خارج شدن آن‌ها دانست و افزود: همکاران ما در منابع طبیعی استان با تشدید نظارت‌ها در مناطق جنگلی استان با هر گونه دخل و تصرف در جنگل‌های آذربایجان شرقی برخورد قانونی خواهند کرد.

  • منبع خبر : ایسنا