امام جمعه شهرستان اهر با تاکید بر اهتمام جدی مدیران و مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی، گفت: باید توجه داشت که رضایت مندی مردم در گرو تحقق شعار سال مبنی بر " مهار تورم و رشد تولید" است.

نسیم اهر – حجت الاسلام جواد حاجی زاده  با بیان اینکه مسئولان تحقق شعار سال را با جدیت دنبال کنند، افزود: مقام رهبری در پایان هر سال از مردم و مسئولان به جهت تحقق شعار سال قدردانی می‌کنند، اما امسال در فرمایشات ایشان رضایت‌مندی کامل وجود نداشت.

وی اظهار کرد: از این‌رو ما به‌ عنوان جزئی از خادمان مردم باید نهایت تلاش‌ را برای تحقق شعار سال به‌ کار بگیریم و در این راه مجموعه دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نظامی تلاش مضاعفی برای تحقق شعار سال باید انجام دهند.

حاجی زاده با بیان اینکه گرانی، تورم و فشار اقتصادی به مردم قابل کتمان نیست، یادآور شد: در کنار گرانی ها، زندگی روزمره و تامین مایحتاج عمومی در جریان است و گره زدن تمامی مسائل مثل روزه‌خواری و کشف حجاب به حوزه اقتصادی و معیشتی منطقی نیست.

وی بر لزوم تلاش مضاعف مسئولان شهرستانی برای حل مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال در سال مهار تورم و رشد تولید تاکید و اضافه کرد: بخش عمده حل مشکلات اقتصادی و معیشتی خارج از حیطه اختیارات مسئولان شهرستانی است، با این‌حال مسئولان و مدیران در حد توان باید برای حل مشکلات و معضلاتی که متوجه مردم است تلاش و همت کنند.

حاجی‌زاده تقویت برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را راهکار جلوگیری از ترویج بی‌حجابی دانست و گفت: دستگاه‌های فرهنگی باید در اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی به خصوص در حوزه حجاب و عفاف اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی لزوم حمایت دستگاه قضایی شهرستان اهر از فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر را مورد تاکید قرار داد و افزود: در مواردی به ضابطین امر به معروف و نهی از منکر دهن‌کجی و توهین می‌شود که در این میان وظیفه ضابطین، رعایت قانون است.

امام جمعه اهر یادآور شد: اگر دستگاه قضایی حمایت های لازم را از ناهیان و آمران نکند نظارت بر اجرای قانون کشور و شرعیات دین اسلام با مشکل مواجه می‌شود.