حجت الاسلام جواد حاجی‌زاده انتقاد صادقانه را موجب اصلاح امور و پیشرفت ذکر و بر ضرورت طرح مشکلات جامعه با انتقادهای سازنده کرد.

نسیم اهر – حجت‌الاسلام جواد حاجی‌زاده امام جمعه اهر در جمع اساتید و دانشجویان که همزمان با دهه بصیرت به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برگزار شد بر ضرورت طرح مشکلات جامعه با انتقاد‌های سازنده به‌خصوص از سوی دانشگاهیان را مورد تأکید قرار داد.
وی گفت: مسئولان باید در برابر انتقاد‌ها پاسخگو باشند و آستانه تحمل و انتقادپذیری خود را بالا ببرند و انتقادپذیری شان نیز در شعار نباشد؛ بلکه خود نیز عامل به آن باشند.
حاجی زاده تأکید کرد: باید از مطالبه گری، انتقاد سازنده و نظرات تخصصی دانشگاهیان استفاده شود مطمئنا ” این ایده ها، موجبات اصلاح و پیشرفت جامعه را سبب خواهد شد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اهر در ادامه بر ضرورت ارتقاء دانش و بینش سیاسی اقشار مختلف جامعه به خصوص دانشجویان تاکید کرد و این قشر فرهیخته را افسران جنگ نرم نامید.
امام جمعه اهر با اشاره به سومین سالگرد شهید سلیمانی این شهید بزرگوار را مالک اشتر زمان نامید و افزود: شهید سلیمانی یک شخص نبود؛ بلکه مکتب و راه هدایت بود و اگر شهید سلیمانی‌ها نبودند دشمنان نظام و انقلاب و در راس آن استکبار جهانی جنگ را به شهر‌ها و خیابان‌های داخل ایران کشانده بودند.
وی بر ضرورت فرهنگ سازی جهاد تبیین تاکید کرد و گفت: باید جوانان را با این امر بیشتر آشنا کنیم و بینش سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آن‌ها را ارتقا دهیم.
وی افزود: جوانان با عمق وجود پشتیبان و حامی نظام و انقلاب اسلامی بوده و خواهند بود و قطعاً دشمن با دیدن عزم و اراده جوانان در حفظ وحراست از دستاورد‌های انقلاب، آن‌ها را از اجرای توطئه‌های دیگر علیه نظام اسلامی ناامید خواهد کرد.

ضرورت طرح مشکلات جامعه با انتقاد‌های سازنده
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اهر نیز در این نشست بر توجه ویژه به خواسته‌های جوانان و مطالبات آن‌ها تاکید کرد و دانشجویان را قشر پیشرو و آینده ساز جامعه برشمرد.
علی سلیمی پرسشگری دانشجویان و انتقاد را از خصایص مهم این قشر فرهیخته و آگاه عنوان کرد و افزود: برنامه‌های برگزاری برای دانشجو و دانشگاهی باید متمایز ومتفاوت‌تر از سایر برنامه‌ها باشد.
وی تأکید کرد: دانشگاهیان در تمامی صحنه‌ها پیشتاز بوده‌اند و انتظار می‌رود مسئولان امر از ظرفیت این قشر فهیم و تاثیر گذار جامعه، در پیشرفت و توسعه کشور استفاده لازم و کافی را ببرند.
در این نشست برنامه‌های متنوع فرهنگی در گرامیداشت یادوخاطره شهید سلیمانی اجرا و از منتخبین مسابقات فرهنگی ورزشی دانشجویان این دانشگاه با اهدای لوح سپاس قدردانی شد
در پایان شرکت کنندگان با حضور در مزار مطهر شهدای گمنام در محوطه دانشگاه، با آرمان‌های انقلاب اسلامی و شهدا با نثار دسته گل، غبارروبی وقرائت فاتحه تجدید میثاق کردند.

  • منبع خبر : خبرگزاری آنا