فرماندار اهر با بیان اینکه فشار شبکه گاز شهرستان اهر پایدار است، گفت: قطعی گاز نداریم ولی شاهد افزایش ۳ برابر مصارف خانگی گاز در این شهرستان هستیم.

نسیم اهر -ابوالفضل غنی‌زاده در حاشیه بازدید از مرکز مدیریت امداد مکانیزه و ایستگاه CGS 50000 گاز شهرستان اهر بابیان این‌که شبکه گازرسانی اهر در حالت پایدار است، اظهار داشت: با پایش و مدیریت مداوم از مرکز امداد مکانیزه، شبکه گازرسانی شهرستان اهر علی‌رغم افزایش مصرف در حالت پایدار بوده و اُفت فشار گاز در شبکه نداریم.

فرماندار اهر از افزایش ۳ برابری مصرف گاز در مقایسه با فصل پاییز سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: مصرف روزانه گاز در شهرستان اهر به یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب افزایش یافته و به همین منظور برای پایداری جریان گاز و جلوگیری از قطعی، صرفه‌جویی حداکثری تنها راه چاره برای عبور از پیک مصرف است.

وی با قدردانی از همکاری مردم در صرفه‌جویی مصرف گاز ابراز داشت: طی روزهای گذشته مردم شهرستان اهر همکاری بی‌نظیری در صرفه‌جویی در مصرف گاز داشته‌اند از این‌رو تقاضا داریم تا برای استمرار و پایداری جریان شبکه گاز و استفاده روستاهای دور دست شهرستان از نعمت گاز طبیعی، صرفه‌جویی لازم را انجام دهند.

غنی‌زاده خطاب به مدیران ادارت شهرستان اهر نیز گفت: لازم است دمای ادارات با هدف صرفه‌جویی در مصرف گاز کنترل شود، هر اداره‌ای که در شرایط فعلی الگوی مصرف گاز رعایت کافی نداشته باشد توسط اداره گاز نسبت به اعمال قانون اقدام خواهد شد.

فرماندار اهر با تأکید بر این‌که تعطیلی ادارات، مدارس و بانک‌های شهرستان اهر در کاهش مصرف گاز تأثیر مثبتی درپی داشت، تصریح کرد: تعطیلی ادارات و مدارس در روزهای گذشته در کاهش مصرف گاز بی‌تأثیر نبود، با این حال برخی محدودیت‌ها برای صنایع از جمله کارخانه آهک هیدراته اعمال شده تا فشار شبکه گازرسانی پایدار بماند.

وی با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی پرسنل اداره گاز برای جلوگیری از قطعی احتمالی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سایر ادارات و نهادها در روزهای گذشته تعطیل بودند، اما پرسنل اداره گاز اهر به منظور پایش شبکه گازرسانی و جلوگیری از قطعی احتمالی گاز، به‌صورت شبانه‌روزی پای‌کار بوده و هستند تا خللی در شبکه گاز پیش نیاید.

غنی‌زاده با اشاره به این‌که تابه‌حال هیچ‌گونه قطعی گاز در شهرستان اهر نداشتیم، یادآور شد: برای جلوگیری از قطعی احتمالی و کمک به تأمین گاز هم‌وطنان، صرفه‌جویی در مصرف گاز تنها درخواست است که از همشهریان داریم. تا پرسنل اداره گاز بتوانند فشار شبکه گاز را در حالت پایدار نگه‌دارند.

  • منبع خبر : مهر