مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از مقاوم سازی همه خانه‌های روستایی تا پایان سال ۱۴۱۰ در استان خبر داد.

نسیم اهر – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی از مقاوم سازی همه خانه‌های روستایی تا پایان سال ۱۴۱۰ در استان خبر داد.

حجت الله سروری، دوشنبه، ۲۶ دیماه، گفت: سهمیه استان برای مقاوم سازی خانه‌های روستایی هر سال ۱۲ هزار واحد است که در صورت استمرار تسهیلات پرداختی تا پایان سال ۱۴۱۰ هیچ‌ واحد غیرمقاوم در استان وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات مقاوم سازی خانه‌های روستایی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است افزود: طبق سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵، ۳۰۵ هزار و ۴۰ واحد مسکن روستایی در استان وجود دارد که تاکنون نزدیک به ۱۵۳ هزار واحد مقاوم سازی شده است.

وی از معرفی بیش از هشت هزار پرونده دریافت تسهیلات مقاوم سازی خانه‌های روستایی آذربایجان شرقی به بانک‌های استان خبر داد و تصریح کرد: در صورت مساعدت بانک‌های عامل استان، تا مهرماه سال آینده اکثر ۱۲ هزار سهمیه استان به بهره برداری خواهد رسید و باقی مانده آن هم به مرحله سفت کاری خواهد رسید که قابل سکونت محسوب می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: شهرستان هریس با ۸۱ درصد، شهرستان اهر با ۷۱ درصد و شهرستان میانه با ۶۹ درصد؛ رتبه اول تا سوم مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی را به خود اختصاص داده اند و کمترین میزان هم با ۲۵ درصد به نام شهرستان چاراویماق ثبت شده است.

سروری افزود: بیشترین تعداد خانه‌های مقاوم سازی شده هم به ترتیب به شهرستان تبریز با ۲۶ هزار و ۱۹۶ واحد، شهرستان میانه ۱۴ هزار و ۲۹۳ واحد و شهرستان مراغه با ۱۳ هزار و ۲۴۰ واحد تعلق دارد.