به گزارش نسیم اهر، محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امروز  نوزدهم اسفند ماه در حاشیه آغاز برنامه نوروزی تشدید گام چهارم بسیج ملی طرح “شهید حاج قاسم سلیمانی “با اشاره به آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در استان اظهار داشت: متأسفانه تاکنون ۳۰ نفر در استان به این بیماری دچار شده‌اند که توسط همکاران […]

به گزارش نسیم اهر، محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز امروز  نوزدهم اسفند ماه در حاشیه آغاز برنامه نوروزی تشدید گام چهارم بسیج ملی طرح “شهید حاج قاسم سلیمانی “با اشاره به آخرین وضعیت کرونای انگلیسی در استان اظهار داشت: متأسفانه تاکنون ۳۰ نفر در استان به این بیماری دچار شده‌اند که توسط همکاران ما شناسایی، تست‌گیری و قرنطینه شده‌اند.

وی افزود: ۲۹ نفر از مبتلایان به نوع جهش یافته کرونا، موسوم به «کرونای انگلیسی»، به شکل سرپایی درمان شده اند و یک نفر از بیماران در بیمارستان بستری است.

صومی منشاء ویروس کرونای انگلیسی در استان را خارجی دانست و گفت: بیشترین تعداد مبتلایان به این ویروس در شهرستان­های اهر، بستان آباد و مرند بوده و در این سه کانون، بیماری تحت کنترل است اما رد پای انتشار ویروس در جاهای دیگر استان نیز دیده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تصریح کرد: شواهدی از انتشار آرام ویروس کرونای انگلیسی در سطح استان دیده می­‌شود و برای مقابله با این وضعیت همه مردم باید پای کار باشند و کمک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه روزانه ۱۹۰ تا ۲۱۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی می‌شود، افزود: با شدید طرح سردار حاج قاسم سلیمانی انجام تست کرونا در سطح استان افزایش می­یابد.

وی  با اشاره به وضعیت پایدار بیماری کرونا در استان گفت: در حال حاضر ۱۲۵ نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه  و ۵۲ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی و بخصوص پرهیز از هرگونه جابجایی بین شهری و بین استانی شد و گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت فرد، شست و شوی دست ها و داشتن ماسک از جمله مهمترین موضوعاتی است که انتظار داریم مردم به جد رعایت کنند.

  • منبع خبر : فارس