مدیر جهادکشاورزی شهرستان اهر از کسب رتبه سوم استانی اهر در تولید زعفران خبر داد.

نسیم اهر – علی نجفی ضمن نظارت بر کوددهی پاییزه مزارع زعفران از توزیع پیازچه رایگان این گیاه به میزان ۱۷۴۰ کیلوگرم از محل اعتبارات اوراق خزانه اسلامی طرح اصلاح و نوسازی باغات میوه خبر داد و گفت: امسال افزایش ۳ هکتاری کشت زعفران را داشتیم که در مجموع، سطح زیرکشت این محصول به ۲۸ هکتار رسید و ۱۰۰کیلوگرم نگین زعفران (زعفران خالص) برداشت شد.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی موجود در این منطقه زعفران تولید شده از بالاترین کیفیت برخوردار است و متوسط عملکرد آن ۴ کیلوگرم در هکتار بوده است. در مزارعی که کود سرک ازته در دو مرحله پس از اتمام برداشت گل در آذرماه و همچنین اوایل اسفند تا اوایل فروردین‌ماه، بکار برده شده عملکرد محصول تا ۸کیلوگرم در هکتار (نگین خالص زعفران) نیز افزایش یافته است.

نجفی بیان کرد: با توجه به اینکه زعفران گیاهی است چند ساله، با نیازآبی کم و دارای خاصیت دارویی، این گیاه در مواقعی از سال (مهر تا اردیبهشت سال آینده) که سایر محصولات به آب نیازی ندارند آبیاری می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به کشاورزان توصیه می‌شود جهت دستیابی به اهداف برنامه اقتصاد مقاومتی، مقابله با خشکسالی و تغییر الگوی کشت، افزایش صادرات غیرنفتی، جلوگیری از مهاجرت روستائیان و افزایش اشتغال جوانان و زنان روستایی به کشت محصولات کم نیاز ازجمله زعفران و سایر گیاهان داروئی اقدام نمایند.

وی در ادامه افزود: با توجه به قیمت‌های کنونی، زعفران منبع درآمد نسبتا مناسبی برای تولیدکنندگان می‌باشد که در این راستا جهت دریافت راهنمایی‌ها و مشاوره فنی لازم به مدیریت و یا مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه نمایند.